Web Tasarım Nedir?

Web tasarım web sitesinin arama motorlarında gösterimini sağlayan, ana hatları ile kişi ve şirketleri, ürün ve hizmetleri tanıtan metin ve görsellerin bir araya geldiği butik bir çalışmadır. Web tasarım nedir? denildiğinde kısaca kişi ve kurumların dijital ortamda görünen yüzü diyebiliriz. Ekim Tasarım; Web Tasarım alanında uzun yıllardır müşterilerine güleryüzlü ve kaliteli hizmet veren bir servistir.

Web Tasarımın Önemili Parçaları

Renkler (Color Palette): Renk seçimi her ne kadar isteğe bağlı olsa da, tercihler marka imajını ve kurumsal kimliği yansıtan renklerden yana olmalıdır.

Düzen (Layout): Web sitesinde kullanılan grafik ve metinlerin gözü yormayacak formatta belli bir düzende olması gerekir. Aranılan bilgiye hızlıca ulaşmada düzen önemlidir. Bu özellik kullanıcının web sitesinde kalma süresini uzatır.

Grafikler (Vector): Sayfanın açılma hızını olumsuz etkilemeyecek grafiklerin logo, fotoğraf ya da simgelerin kullanılması önemlidir.

Fontlar (Woff, TTF, OTF): Yazı tipleri web site tasarım kalitesinde son derece etkilidir. Hatta birçok web tarayıcısı web-güvenli yazı tiplerini kaliteli bir şekilde görüntüleyebilir. Bu nedenle kabul gören fontlar tercih edilmelidir.

İçerik (Content): Görsel ve metinlerden oluşan içerik, ürün ve hizmet tanıtımında okuyucuda merak uyandıran, bilgilendirici ve seo uyumlu olmalıdır. İçeriğin konu ile ilgili anahtar kelimeler içermesi, arama motoru optimizasyonu olan seo için önemlidir.